Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Šv. Kryžiaus bažnyčia - S. Daukanto a. 1, Vilnius - Bažnyčios | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Liepos 01 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Šv. Kryžiaus bažnyčia

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 5 261 6087
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Dabartinės bažnyčios ir vienuolyno vietoje XVI a. viduryje vyskupas Povilas Alšėniškis pastatė gotikinę Šv. Kryžiaus koplyčią. 1618 m. šalia koplyčios atsirado dviaukštis namas. Po poros dešimčių metų į Vilnių buvo pakviesti vienuoliai bonifratrai perstatė namą į barokinio stiliaus bažnyčią. Tai vienintelė Vilniaus bažnyčia perstatyta iš gyvenamojo namo.

Nedidukė ir paprasta savo formomis bažnyčia kuo puikiausiai derinasi prie kitų pastatų, esančių aplink S. Daukanto aikštę. Bažnyčios interjere vyrauja vėlyvojo baroko ir rokoko stilius. Didžiajame altoriuje yra stebuklingu laikomas Švč. Mergelės Marijos Snieginės paveikslas, taip pat ji pavaizduota ir fasado freskoje. Šioje bažnyčioje esanti Nukryžiuotojo skulptūra taip pat laikoma stebuklinga. Ji išsiskiria iš kitų Vilniaus skulptūrų, nes joje vyrauja tamsios spalvos.

1976 m. bažnyčioje buvo įrengta koncertų salė, vadinama Mažąja baroko sale.

Šiuo metu Šv. Kryžiaus bažnyčia gražinta tikintiesiems. Nuo 1995 m. pastatai ir bažnyčia perduoti Nekaltai Pradėtosios Švč. Mergelės Marijos Vargdienių seserų kongregacijos vienuolėms.

Priešais bažnyčią stovi architekto, žymiausio brandžiojo klasicizmo atstovo Lietuvoje Lauryno Gucevičiaus paminklas (skulptorius Vladas Vildžiūnas, 1984 m.).

Susijusios vietos

ups