iVilnius.lt

Rugpjūčio 10 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Karaliaus Mindaugo tiltas

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: -
El. paštas: -
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: I-VII: 00.00-24.00
Mindaugas (1200 – 1263 m.) – Lietuvos Didysis Kunigaikštis, taip pat pirmasis ir vienintėlis Lietuvos karalius ( karūnuotas 1253 m. liepos 6 d.). Vadintas Mindaugu Išmintinguoju, kuris dėl savo lanksčios politikos ir strategijos žlugdė kryžiuočių planus. Reikšmingiausias Mindaugo žingsnis – krikščionybės priėmimas 1251 m. – tai krikščionybės pradžia Lietuvoje. Krikšto proga buvo pastatyta pirmoji Katedra Vilniuje, kurios liekanos buvo rastos dabartinės Katedros požemiuose.

Karaliui Mindaugui pagerbti yra nukaltas medalis su jo atvaizdu, taip pat 200 Lt sidabro bei aukso moneta, pastatytas paminklas prie Nacionalinio Lietuvos muziejaus, tačiau bene didžiausias ir įspūdingiausias statinys – tiltas, kuris buvo pastatytas 2003 m., Karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus proga. Nutiestas Vilniuje per Neries upę, jungia senamiestį su Žirmūnų seniūnija. Plotis – 19,7 m., ilgis – 101 m. Yra dvi eismo juostos.

Projektavimo laikotarpis: 2002 – 2004 m. Architektai: T. Balčiūnas, Z. Statkevičienė, V. Bieška, P. Kijauskas, B. Paslaitis, A. Paslaitis. Projekto autoriai: UAB „Kelprojektas“.

Karaliaus Mindaugo paminklas Gedimino pilis. Mindaugo tiltas. Neris. Naktis. Karaliaus Mindaugo paminklas Karaliaus Mindaugo tiltas

Susijusios vietos

ups