iVilnius.lt

Kovo 05 13°C

Aktualijos
Pagrindinis > Naujienos

Draugišką gyvūnams Vilnių įvertino Europos gyvūnų saugotojai (0)

2016-10-03
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Šiomis dienomis į Vilnių iš visos Europos suvažiavo gyvūnų augintinių gerovės politiką formuojantys ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, gyvūnų saugotojai – Lietuvos sostinėje dvi dienas vyksta Europos gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos konferencija.

Svečiai iš užsienio šiemet pasirinko Vilnių – miestą, kuris per pastaruosius metus visiškai pasikeitė ir tapo gyvūnams draugiška sostine – miesto mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyva atsisakė raudonai perbrauktų draudžiamųjų ženklų lankytis su gyvūnais viešosiose erdvėse, pakeisdamas juos naujais draugiškais ženklais: „Tvarkingų augintinių zona“, „Saugaus pasivaikščiojimo zona“, skatinančiais elgtis atsakingai ir tvarkingai. Tai įvertinusi Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija įteikė sostinės vadovui apdovanojimą – „Už šunims draugišką sostinę“.

„Vilnius – atviras ir draugiškas miestas visiems. Vilniečiai mėgsta leisti laiką su augintiniais. Todėl draudimai lankytis su augintiniu sostinės parkuose ir kitose viešose erdvėse buvo tiesiog nesusipratimas, kurio metas atsisakyti. Džiugu, kad sostinėje daugėja ne tik augintiniams atvirų viešųjų zonų, bet ir kitų gyvūnams draugiškų iniciatyvų – vegetariškų, veganiškų maitinimo įstaigų, specializuotų parduotuvių. Kviečiu visus jungtis prie iniciatyvos ir kurti draugišką ir atvirą miestą!” – susirinkusius svečius pasveikino meras R. Šimašius.

Konferencijoje patirtimi dalijasi daugiau kaip 160 dalyvių iš įvairių nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų ir universitetų, tarp jų – svečiai iš 15 užsienio šalių: Suomijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Olandijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Baltarusijos. Šiandien konferencijoje dalijamasi patirtimi apie prieglaudų veterinarinę mediciną ir naujas priemones gyvūnų augintinių gerovei, gyvūnų augintinių prekybą internetu, nelegalios šunų ir kačių prekybos ES stabdymą bei kt.

„Lankausi Vilniuje jau trečiąjį kartą. Labai smagu matyti pozityvius pokyčius mieste. Gyventojai ir turistai, kuriems svarbi gyvūnų gerovė, ne tik randa daugiau šunims draugiškų vietų, bet ir gali lankytis veganišką ir vegetarišką maistą tiekiančiose maitinimo įstaigose, kurių Vilniuje kaskart vis daugiau“, - pastebi konferencijos dalyvė Joanna Swab, „Humane Sociaty International“ direktorė Europoje.

Vilniuje per šiuos metus buvo pakeista apie 50 draudžiamųjų ženklų į draugiškus. Gyvūnus vedžiojantys šeimininkai kviečiami būti sąmoningi, prisiimti atsakomybę ir patys spręsti, ar viešose vietose jų šuo gali sukelti grėsmę aplinkiniams, ar jam reikėtų antsnukio. Be to, Vilniuje atsirado naujas informacinis ženklas – „Augintinių paplūdimys“, kuris buvo įrengtas specialiame šunų paplūdimyje. Iki tol šunys apskritai vandens telkiniuose sostinėje maudytis negalėjo. Augintinių maudynėms buvo parinkta speciali vieta Vingio parke, Neryje. Netoli šio paplūdimio yra šunų vedžiojimo aikštelė. Keturkojų šeimininkai džiaugiasi, kad pagaliau Vilniuje atsirado tokia vieta ir kad miestas stengiasi būti kuo draugiškesnis gyvūnams, kur visi elgiasi tolerantiškai ir vietoje draudimų išgirstama vis daugiau pasiūlymų. Šiemet taip pat buvo panaikinta rinkliava daugiabučiuose laikomiems šunims ir katėms. Atšaukta rinkliava ne tik sumažino finansinę naštą, bet ir paskatino vilniečius registruoti savo augintinius gyvūnų augintinių registre.

Konferencijos programa

Miesto svečiai ir gyventojai gyvūnams draugiškas vietas gali rasti apsilankę:

www.FriendlyVilnius.com 
www.DraugiskiGyvunams.lt 
www.Augalybe.lt 
www.HappyCow.net 

 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups