iVilnius.lt

Gegužės 20 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Kalėdinis bėgimas šiemet vyks jau 40-ąjį kartą (0)

2015-11-29
Nuotr.: iVilnius
Iki jubiliejinio ir legendomis apipinto 40-ojo EUROVAISTINĖS Kalėdinio bėgimo liko vos daugiau nei mėnuo!

Džiaugiamės, jog stoti prie starto linijos gražiausių metų švenčių sūkuryje jau tampa tradicija, o visiems tebesvarstantiems turime puikią žinią! Pirmieji 3 000 užsiregistravusiųjų į 3 km, 6 km ar 12 km distanciją dovanų gaus bėgimui pritaikytas bei specialiai šiam renginiui sukurtas išskirtinio dizaino I Like Me kepurėles. Neabejojame, jog jos taps puikiu aksesuaru bėgiojant šaltuoju sezonu!

Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus Nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – Kalėdinis bėgimas.

Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.

Pirmuoju 12 km Naujametinio bėgimo nugalėtoju tapo Pranas Baublys. Moterys varžėsi 6,5 km distancijoje. Ją greičiausiai įveikė Bronė Šablevičiūtė.

Kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius yra vienintelis dalyvis, nepraleidęs nei vienerių varžybų. Pernai veteranas taip pat sėkmingai įveikė 12 kilometrų.

Varžybų metu gyvuoja tradicija bėgti vilkint Kalėdų senelio ar Snieguolės apdarais. Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį ji gimė visai netikėtai. Bėgimo organizatoriai pastebėjo, kad kai kurie lėtesni bėgikai sutrinka, kai į juos, bėgančius gatvėmis spaudžiant šaltukui, bado pirštais praeiviai. Tuomet jiems buvo pasiūlyta „pasislėpti“ po Kalėdų senelio kostiumais. Praeiviai tokius bėgikus ėmė sveikinti, linkėti sėkmės ir kitaip palaikyti, todėl originali idėja prigijo.

Dabar dalyvauti bėgime pasipuošus originaliu kostiumu ryžtasi šimtai bėgikų mėgėjų. Kalėdinis bėgimas – pirmiausiai yra šventė, todėl aukštų rezultatų nesiekantys sportininkai tiesiog mėgaujasi bėgimu žiemą.

Viena šalčiausių dienų buvo, kai varžybos vyko 1979 metais. Tuo metu spaudė 30 laipsnių šaltukas, bėgikams šarmojo nosys, ūsai ir šalo ausys.

Jauniausias Kalėdinio bėgimo dalyvis buvo trejų metų Tadas Gerulskis, 2009 metais 5 km varžybų trasą įveikęs su mama. Vyriausiam veteranui Vladui Levickiui varžybų dieną buvo 87-eri.

Daugiausiai bėgikų dalyvavo varžybose, kurios vyko 1985-1988 metais. Tuo metu į sostinės gatves išbėgdavo  apie 2000 bėgimo entuziastų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Kalėdinis bėgimas 2013
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups