iVilnius.lt

Gegužės 21 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Naktinis bėgimas miško takais – tik du kartus metuose vykstantis renginys Lietuvoje (0)

2016-08-09
Nuotr.: Organizatorių
„Mums nereikia nušviestų kelių – savo kelią nušviesime patys“, – skelbia „Laukinis trail“.

„Laukinis trail. Nakties miškas“ –tai vienas iš dviejų metuose vykstančių naktinių trail bėgimų Lietuvoje. Bėgimas vyks rugpjūčio 12-tos naktį miško takais Gailiūnų miške, šalia Vilniaus. Nebus apšviestų trasų, bėgikai kelią nušvies patys su galvos žibintais. Mėnulio ir galvos žibintų šviesoje bėgikai miškuose įveiks 7 arba 16 kilometrų trasas, kuriose jų laukia gamtos ir nakties sukurta magiška atmosfera.

Varžybų oganizatoriai skatina bėgioti miško takais bet kokiu sezonu ir teigia, kad net tamsiu paros metu drąsiai galima bėgti gamtoje ten, kur norisi – tereikia galvos žibintu nušviesti sau kelią.

Lietuvoje populiarėjant trail bėgimui atsiranda susidomėjimas ir naktiniu bėgimu, nes pas mus šaltuoju sezonu temsta ansti, o tamsa neturėtų bėgikų atbaidyti nuo sporto gamtoje. Tiems, kas dar nebandė bėgti naktį – puiki proga išbandyti naktinio bėgimo keliamus iššūkius kartu su būriu bendraminčių. Šis renginys skirtas visiems besidomintiems trail bėgimu, ieškantiems naujų iššūkių bei norintiems tobulėti.

Trasos bus ženklintos šviesą atspindinčia markiruote, bėgikams tereiks sekti rodyklėmis ir tikrai nepasiklys. Bėgikai turės būti atidesni kelio dangos nelygumams ir kartu stebėti trasos ženklinimo elementus.

Pirmą kartą bėgantiems naktį organizatoriai pataria dar prieš varžybas pabandyti bėgti su galvos žibintu (arba bent jau rankiniu prožektoriumi), pajausti kelią, dangą ir per daug neskubėti pirmuosius kilometrus. Svarbu pasitikrinti galvos žibinto baterijas, kad jos būtų įkrautos ir žibintas neužgestų bėgimo metu. O kam nejauku bėgti naktį į mišką – drąsiai kvieskite draugus ir bėkite kartu grupelėje.

„Laukinis trail. Nakties miškas“ bėgimo organizatoriai renginio nuostatuose nurodo privalomą inventorių varžybų metu. Dalyviams bus reikalingi veikiantys galvos žibintai (arba rankiniai prožektoriai), veikiantys mobilieji telefonai bei atšvaitai (puikiai tiks ir drabužiai su šviesą atspindinčiomis įsiuvomis).

Varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių ultra trail bėgikė Viktorija Tomaševičienė dalinasi savo mintimis apie tai, kodėl šios varžybos atsirado ir koks įspūdis bėgant naktį, – „Po Pasaulio trail čempionato, kuomet dalį trasos teko įveikti naktį, negalėjau pamiršti stiprių įspūdžių bėgant per mišką, kuris naktį atrodo labai mistiškai – medžiai, tyla, labai garsūs mano žingsniai, tolimi gyvenviečių žiburiukai. Tiesiog nerealu, įspūdinga ir tikrai „must do“. Kai bėgi su galvos žibintu viskas atrodo kitaip –bėgi tarsi nuolat besikeičiančiu tuneliu. Nepakartojama mistiška nuotaika“.

Bėgimas prasidės rugpjūčio 12-tos  vakarą 21.40 val. Vilniaus rajone, Gailiūnų miške. Trasos „sukomponuotos“ taip, kad bėgti būtų nenuobodu. Pasiryžusiems šiam naktiniam nuotykiui teks pajusti bėgimo skirtingomis miško dangomis pliusus ir minusus. Nusimato gerų, plačių miško takų, bet taip pat bus ir siaurų, šaknų išraižytų keliukų bei klampių smėlėtų atkarpų. Teks kirsti netgi negilius upelius, tačiau visa tai suteiks tik dar daugiau puikių įspūdžių.

Registracija į „Laukinis trail. Nakties miškas“ vyksta iki 2016 rugpjūčio 10 d.

Renginio tinklapis: http://laukinistrail.weebly.com/ 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups