iVilnius.lt

Gegužės 20 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Pirmąjį 1976 metais Naujametinį bėgimą laimėjusi Bronė Šablevičiūtė skatina dalyvius dalintis gera nuotaika (0)

2015-12-22
Nuotr.: iVilnius
“Bėgome ne dėl prizo ar pirmos vietos, o dėl idėjos ir geros nuotaikos. Vienas kitą palaikėme ir konkurencijos nebuvo”, - prisiminimais dalinasi pirmajame Naujametiniame bėgime 1976 metais dalyvavusi ir 6,5 km distanciją laimėjusi Bronė Šablevičiūtė.

Dalyvavote pirmajame tuo metu dar Naujametiniame bėgime. Ar prisimenate koks buvo pirmasis bėgimas? Kokia tvyrojo nuotaika?

Nuotaika tvyrojo išties puiki ir pakili nors oras tą dieną nedžiugino. Daugelis tarpusavy buvome pažįstami, todėl buvo smagu visiems kartu sutikti Naujus metus bėgant. Pirmasis bėgimas startavo nuo popieriaus fabriko į statų kalną, toliau visi bėgo palei upę. 12 km ir 6,5 km atkarpą startavome visi kartu, tačiau ilgesnę atkarpą bėgo tik vyrai. Tikrai apsidžiaugiau atbėgusi pirma, nors tai nebuvo mano pirmoji pergalė.

Žinoma, kad pirmasis bėgimas buvo suorganizuotas norint paminėti Naujuosius metus. Kaip apie jį sužinojote jūs?

Apie planuojamus bėgimo renginius visuomet informuodavo treneris. Treneris mums buvo didelis autoritetas, todėl jam pasakius, kad reikės bėgti, atsisakyti minčių nekildavo. Prisimenu, kad tą dieną buvo labai šalta, pustė. Bėgome su paprasta apranga, neturėjome specialių batų, todėl bėgti buvo ganėtinai slidu. Bėgome iš idėjos, todėl ir nuotaika buvo puiki (šypsosi).

Tuo metu nebuvo daug informacijos, kaip reikia ruoštis bėgimui. Kaip ruošėtės jūs?

Su treneriais treniravausi 10 metų, kurie puikiai žinojo kaip reikia ruoštis. Savarankiškai bėgdavau ir sekmadienio rytais. Keldavausi 5 val. ryte ir bėgdavau 10 km distanciją, o po darbo ir ilgesnes atkarpas įveikdavau. Man patiko bėgioti, sekdavosi atbėgti pirmai. Tuo metu bėgimas daugeliui buvo svetimas, nebuvo tokios mados, tad neretai pasijusdavau nepatogiai, kai aplinkiniai žiūrėdavo į mane bėgančią. Kartą net automobilio vairuotojas sustojo siūlydamas pavežti, nes pamanė, kad kažkur skubu.

Jau tapo tradicija, kad dalyviai bėga vilkint Kalėdų senelio ar Snieguolės rūbais. Ar palaikote tokią idėją?

Tokios tradicijos neturėjome, todėl labai palaikau ir skatinu. Tai suteikia labai gerą nuotaiką ir atmosferą, iš karto atkreipia dėmesį. Seniau, bėgimai vyko tik Vingio parke ar toliau nuo centro, tačiau palaikančiųjų sulaukdavome daug, visuomet palaikyti ateidavo giminės ir draugai.Norėjome bėgti ir pagrindinėmis miesto gatvėmis, tačiau galimybių tuo metu neturėjome.

- Šiemet „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ organizuojamas jau 40-ąjį kartą. Ką norėtumėte palinkėti besiruošiantiems dalyvauti šiame šventiniame bėgime?

Greitų kojų ir žinoma geros sveikatos ir kad sportas lydėtų jus kiekvieną dieną.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups