iVilnius.lt

Gegužės 20 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Valstybės dieną – tradicinis bėgimas Vilniuje (0)

2016-06-15
Nuotr.: Augusto Četkausko
Jau 27-tą kartą rengiamas bėgimas „Aplink Žaliuosiuos ežerus“ sporto mėgėjus vilioja galimybe išbandyti jėgas vaizdingoje trasoje, pakovoti dėl vertingų prizų ir patirti gerų emocijų.

Lietuvos bėgimo mėgėjai Valstybės dieną ir Žalgirio mūšio metines vėl pažymės bėgdami Verkių regioninio parko takais Vilniuje – liepos 6 d. 11 val. startuos tradicinis, jau 27-asis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“.

„Pirmą kartą bėgimą aplink Žaliuosius ežerus surengėme dar sovietmečiu. Tada jį skyrėme paminėti pergalei Žalgirio mūšyje. O jau vėliau tuo pačiu ėmėme minėti ir Mindaugo karūnavimą – Valstybės dieną“, - kalbėjo ilgametis bėgimo organizatorius, Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos „Žalgiris“ pirmininkas Romualdas Budrionis.

Pasiryžę įveikti 11,7 kilometrų ilgio distanciją vaizdingomis Žaliųjų ežerų pakramtėmis kviečiami registruotis iš anksto. Jau dabar veikia internetinė registracija adresu https://dbtopas.lt/takas/lt/varz/2016093.

„Vos registracijai startavus jau turėjome beveik šimtą dalyvių. Ir juo skaičius kasdien auga“, - džiaugėsi DSKS „Žalgiris“ pirmininkas.

Šiais metais tikimasi apie pusantro tūkstančio bėgimo dalyvių. Išankstinė registracija internetu vyks  iki 2016 m. liepos mėn. 3 d. 22 val.

Bėgimo dalyvių geografija – plati. „Bėgikai čia susirenka iš visos Lietuvos. Būna ir užsieniečių: latvių, lenkų, baltarusių, net ir airių“, - pasakojo R.Budrionis.

Vienintelis žmogus, įveikęs visus 26 bėgimus aplink Žaliuosius ežerus, yra vilnietis policininkas Petras Pranckūnas. Jis startuos iš šiais metais.

Bėgant aplink Žaliuosius ežerus galima pamatyti įvairių sporto šakų atstovų: biatlonininkų, penkiakovininkų, futbolininkų, ne kartą čia pergalę šventė Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengiantis maratonininkas Valdas Dopolskas.

DSKS „Žalgiris“ jau trečius metus bėgimą rengia kartu su Vilniaus savivaldybės viešąja įstaiga „Sveikas miestas“. Prie jų prisidėjo ir ištvermės sporto centras ,,Erdvė”.

„Šis bėgimas tikrai išskirtinis, kadangi suburia įvairaus amžiaus bėgikus. Renginio metu bėgikų laukia ir nemažai atrakcijų: mankštos, konsultacijos su kineziterapijos ir medicinos specialistais ir net gaisrininkų dušas. Bėgimas žavus ir savo tradicijomis, išskirtine trasa, kuri driekiasi gražiomis Žaliųjų ežerų apylinkėmis. Geros emocijos čia tikrai garantuotos“,  – teigė VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Bėgimo aplink Žaliuosius ežerus dalyviai bus suskirstyti į šešias vyrų ir šešias moterų amžiaus grupės.  Greičiausi kiekvienos grupės sportininkai bus apdovanoti daiktiniais, piniginiais rėmėjų prizais, taurėmis, medaliais.

Pernai bėgimo nugalėtojus apdovanojo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.  „Jis į mūsų renginį ateidavo dar ir tada, kai nebuvo premjeras. Kartais dalyvaudavo apdovanojimų ceremonijose, kartais išlydėdavo bėgikus į trasą“, - prisiminė R. Budrionis.

Tradicinį savo prizą vienam bėgimo nugalėtojų įsteigė ir legendinis imtynininkas, pasaulio čempionas  Rimantas Bagdonas

Bėgimo aplink Žaliuosius ežerus dalyvio mokestis – 5 eurai. Toks jis bus registruojantis iki liepos 1 d. 24 val., vėliau galimybė startuoti kainuos 10 eurų.

Varžybų dieną naujų dalyvių registracija nebus vykdoma.

Dalyviai kviečiami į starto vietą kur kas anksčiau, negu startuos pats bėgimas. Nuo 9 val. prasidės ir iki 10.30 val. tęsis numerių ir laiko fiksavimo daviklių išdavimas.

Visas bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus“ naujienas galite rasti www.sveikasmiestas.lt ir www.tengris.lt.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups