iVilnius.lt

Spalio 23 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Vilniaus menininkai rodo kryptį industrinėje buvusios spaustuvės erdvėje (0)

2016-04-13
Balandžio 15-17 dienomis, buvusios „Grafobalt“ spaustuvės patalpose įsikūrusiame kūrybos centre „Roy“  (Paribio g. 12) pristatoma paroda „KRYPTIS 2016“.                                                  

Parodoje bus eksponuojami Agnės Juršytės (tapyba), Artūro Rožkovo ( piešiniai, koliažai, personažai), Lauros Valiukevičiūtės (fotografija), Irenos Žilionienės (tapyba) bei grupės „Devyni Vėjai“ (tapyba) darbai.

Pasak bendram projektui susivienijusių menininkų, parodos koncepcija diktuoja galimybę suvienyti skirtingus kūrybiškumo pavidalus ir rasti bendrą kryptį. „Aplinkai asmuo tarsi tampa nuoroda į sukauptą, patirtą ir išjaustą asmeninį vidinį turtą. Visi esame skirtingoje būtyje, skirtingai ieškome ir randame, tačiau turime vienodą judėjimo trajektoriją bei vieną KRYPTĮ – kūrybą“, – autoriai aiškina parodos, kurioje bus eksponuojama 16 skirtingų žanrų ir stilių menininkų darbų, pavadinimą.

Patalpas parodai nemokamai suteikusio „Roy“ direktoriaus Egidijaus Čivilio teigimu, krypties pavadinimas atitinka ir parodai pasirinktą vietą: „Ironiška, kad kryptis gimsta Paribio gatvėje, tačiau buvusios spaustuvės patalpos taip pat ieško savo naujos krypties. Todėl tikiuosi, kad ši paroda – pirmasis naujos „Roy“ krypties žingsnis, kuris leis ateityje pritraukti daugiau parodų, performancų ir pačių įvairiausių sričių kūrėjų.“

Parodos atidarymo dieną – balandžio 15 – 20 val. lankytojų taip pat laukia atvira fotomenininkės Eglės Strackaitės - Kalendros fotografijos paskaita „Netolyginis judėjimas fotografijoje arba idėjos krypties trajektorija“. Menininkė su paskaitos dalyviais analizuos nevienodus idėjos poslinkius per vienodus laiko tarpus nuo pat idėjos gimimo. „Tai bus tarsi fotografijos kinematika, su kurios trajektorija susidurti kviečiami visi neabejingi kryptingam judėjimui be ribų“, – apie paskaitą pasakoja menininkė.

Lankytojams paroda bus atvira vos dvi dienas – iki balandžio 17 d. 17 val.

Dalyviai apie parodą:

Agnė Juršytė. Tiesa ta, kad mano žmonės, neturi atitikmenų realiame gyvenime. Kiekvienas veidas slepia šimtus istorijų, kiekviena istorija yra skirtinga spalva. Potėpiai, deriniai, nutekėjimai, kontrastai man yra jausmai, išgyvenimai, sprendimai.

Artūras Rožkovas ir Laura Valiukevičiūtė. Mes keliaujame nežinoma kryptimi, po seniai, galbūt, užgesusia žvaigždžių šviesa. Skrendame ir krentame iš savęs į kitus – žmones, pasaulius, kitus išmatavimus. Chaotiškai tvarkinga ekspozicija sudaryta iš pasąmonėje gimusių vaizdinių mūsų begalinėje kelionėje.

Irena Žilionienė. Ieškau vaizduotės mechanizmų, būdų kaip išreikšti žmogaus vidinės energijos sankaupas, saugomas materijos nematomose dalelytėse. Tai kas nematoma glūdi potėpiuose. Mano kuriama geometrizuota, linijinė sistema kaskart virsta aktyviu elementu, turinčiu savo kraujotaką. Vieni  siekia sistemą griauti, atsidurti užribyje. Mano judėjimo laisvė yra sistemas kurti ir statyti veikiantį mechanizmą iš vidaus. 

Grupė „Devyni Vėjai“. Visa, kas gali skrieti, savo prigimties vedamas bei nuolatos keistis ir yra logiškoji pasaulio dalis. Reikia tik jėgos atsispirti bei pajudėti nuo pasirinkto taško. O tada sugrįžti arba niekada nebebūti ten, kur buvai. Kaip susekti ir kokiais dydžiais išmatuoti minties, vaizduotės kelią? Reikia surasti savo tašką, nuo kurio pradėti atsispyrimą.

Daugiau informacijos ir darbų iliustracijos KRYPTIS 2016 renginyje "Facebook".

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups