iVilnius.lt

Sausio 23 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

„Loftas Fest“ festivalis pristato nemokamą festivalio zoną (0)

2016-09-01
Jau šį penktadienį, rugsėjo 2 d., prasidėsiantis vienintelis miesto festivalis Lietuvoje „Loftas Fest“ šiemet pristatys užsienyje populiarų festivalių formatą – didžioji dalis festivalio zonų bus nemokamos ir prieinamos visiems vilniečiams ir miesto svečiams.

Šiais metais „Loftas Fest“ festivalio teritorija išsiplėtė kone trigubai ir užims beveik visą buvusios „Elfa“ gamyklos kiemo teritoriją, kurią sudaro net 60 tūkstančių kvadratinių metrų. Šioje milžiniškoje erdvėje įsikurs „miestas mieste“, kuriame festivalio lankytojų lauks didžiulė nemokamų koncertų, teatro spektaklių, meno performansų, parodų po atviru dangumi, kino seansų, mados pasirodymų ir kitų pramogų programa.

Mokama festivalio zona bus tik vidinė menų fabriko „Loftas“ scena, kurioje savo pasirodymus surengs tokios pasaulinės muzikos žvaigždės, kaip prancūzų techno atlikėjas Gesaffelstein, britų folk trio „Daughter“, izraeliečiai „Lola Marsh“, japoniškos pop muzikos įkvėpti londoniečiai „Kero Kero Bonito“, anglai „Formation“ ir kiti.

„Festivalio koncpeciją, kai mokama yra tik pagrindinių atlikėjų scena, o visos kitos festivalio erdvės yra nemokamos, pasiskolinome iš užsienio festivalių praktikos, pavyzdžiui, mūsų partnerio „Europavox“ vykstančio Prancūzijoje, islandų festivalio „Iceland Airwaves“ ir  kitų. Ši koncepcija leidžia festivalio programą ir mūsų visų metų atradimus pažinti ir tiems, kurie galbūt negali nusipirkti bilieto į festivalį arba galbūt visai nenori į žymaus atlikėjo koncertą, bet mielai pažiūrėtų teatro spektaklį, kino filmą ar apsilankytų dizaino mugėje“, – pasakoja vienas menų fabriko „Loftas“ įkūrėjų ir „Loftas Fest“ organizatorių Viktoras Diawara.

Jam pritaria ir viena festivalio organizatorių Živilė Diawara: „Nuo pat pradžių siekėme, jog „Loftas Fest“ būtų tikras miesto festivalis – kelias dienas trunkanti viso Vilniaus šventė, kuriame sau įdomios veiklos rastų ne tik melomanai, bet ir meno gerbėjai, kino žiūrovai, mados mylėtojai, ne tik jaunimas, bet ir šeimos su vaikais, netgi vyresni miestiečiai. Kad „Loftas Fest“ jie rastų naujų ir dar nepatirtų potyrių, pirmieji išgirstų ir pamatytų tai, kas yra šviežia ir populiaru dabar, o ne buvo vakar. Taip pat siekiame kuo daugiau žmonių parodyti kitokį – urbanistinį, kūrybišką ir inovatyvų, sparčiai atgimstančio Naujamiesčio ir jo bendruomenės veidą. Tikime, jog mūsų sprendimas didžiąją festivalio dalį miestiečiams dovanoti nemokamai, taps tradicine ir viena didžiausių Naujamiesčio švenčių, kurios kasmet lauks visi vilniečiai.“

„Loftas Fest“ festivalis šiemet tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu lietuvišku festivaliu, kurį finansavo Europos Sąjungos „Kūrybiškos Europos“ programa. Tai ir suteikė galimybę įgyvendinti šią nemokamos festivalio zonos koncepciją. Už galimybę dalį festivalio visuomenei pristatyti nemokamai renginio organizatoriai yra dėkingi ir Lietuvos kultūros tarybai bei Vilniaus miesto savivaldybei.

Didžiulėje industrinėje buvusių ir vis dar veikiančių fabrikų teritorijoje „Loftas Fest“ metu įsikurs miestas mieste, kuriame festivalio lankytojų lauks didžiulė koncertų, menų ir pramogų programa padalinta į tris kategorijas – „Audio“, „Visual“ ir „Urban“.

„Audio“ programoje festivalio lankytojams netrūks pasirinkimo – muzika skambės net keturiose scenose, kuriose pasirodys ir tokios pasaulinės muzikos žvaigždės, kaip prancūzų elektronikos atlikėjas Gesaffelstein, lyginamas su legendiniais „Daft Punk“, ir šiuo metu visuose festivaliuose itin geidžiami britai „Daughter“. Taip pat gros britai „Formation“, kuriems pranašaujamas kultinės grupės likimas ir pastaruoju metu itin madingi japoniškos pop muzikos bei kompiuterinių žaidimų įkvėpti londoniečiai „Kero Kero Bonito“ bei melodingieji izraeliečiai „Lola Marsh“, ir, žinoma, žymiausi Lietuvos atlikėjai, kaip „G&G Sindikatas“, grupė „ba.“, Manfredas ir kiti. Vienoje festivalio scenų pasirodys ir „European Talent Exchange Program“ programos dalyviai – Sara Hartman, grupės „The Academic“ ir „The Big Bluff“, – pasakoja vienas menų fabriko „Loftas“ įkūrėjų ir „Loftas Fest“ organizatorių Viktoras Diawara. 

Šiemet „Loftas Fest“ daug dėmesio skirs ir perpektyviausiems Europos bei Lietuvos muzikos naujokams, kuriems bus dedikuota speciali „Whats Next in Music?“ scena. Jų pasirodymai pasieks ne tik festivalio lankytojų, bet ir įtakingiausių Europos muzikos industrijos profesionalų ausis.

Festivalyje susibursiantys Europos ir Lietuvos muzikos agentai, prodiuseriai ir festivalių atstovai ne tik dairysis šviežių muzikos talentų, bet ir dalyvaus „Whats Next in Music?“ konferencijoje, kur drauge ieškos atsakymų į klausimą, kokios muzikos tendencijos Europos laukia ateityje. Šiemet konferencijoje dalyvaus švedų kompanijos „Brasil Music Exchange“ agentas Robert Singerman, Danijos kompanijos „Copenhagen Film Music“ atstovas Nis Bøgvad ir kiti. 
„Whats Next in Music?“ konferencijoje gali dalyvauti visi ir ji yra nemokama, tačiau norint joje dalyvauti būtina registracija. Ji vyksta čia: goo.gl/esuhBl

„Visual“ programa „Loftas Fest“ festivalyje bus padalint į tris dalis: „Open Gallery“, „Art Stage“ ir „Cinema Theatre“. Pastarojoje įdomiausius savo programų filmus pristatys kino festivalis „Nepatogus kinas“, „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ ir „Future Shorts“. „Art Stage“ erdvėje vyks meno, šokio ir teatro pasirodymai. Savo darbus šioje scenoje pristatys Klaipėdos jaunimo teatras, gatvės teatro menininkai „Bad Rabbits“ ir daugelis kitų scenos profesionalų. Kvapą gniaužiančioje pop up galerijoje po atviru dangumi „Open Gallery“, kuri bus išsidėsčiusi visoje festivalio teritorijoje, „Loftas Fest“ dalyviai galės susipažinti su menininkų instaliacijomis, modernaus meno skulptūromis, piešiniais ant sienų ir t.t. Savo darbus festivalio galerijoje pristatys menininkai Donatas Noruišis, Jurgis Tarabilda, instaliacijų genijai „M4“, studija „2v3“ ir kiti.

„Urban“ programa, sudaryta iš penkių dalių, pasirūpins, jog net pailsus nuo muzikos palikti festivalio teritorijos nesinorės. „Loftas Fest“ yra šeimoms draugiškas festivalis, todėl kaip ir kasmet jame bus laukiami ne tik   dideli, bet ir maži muzikos gerbėjai. Vaikai festivalyje nuobodžiauti išties neturės kada, nes jų lauks „Family Kingdom“ erdvė. Tai bus didžiulė festivalio aikštė, kurioje ir mažų, ir didelių lauks tikrų tikriausias cirkas. Taip pat interaktyvūs spektakliai ir teatro pasirodymai, pavyzdžiui, nepaprasto grožio istoriją mažiesiems festivalio dalyviams rodys „Teatriukas“. Vaikų lauks ir smagios kūrybinės dirbtuvės bei daug kitų pramogų“, – pasakoja viena „Loftas Fest“ organizatorių Živilė Diawara. 

Tradiciškai festivalyje vyks ir didžiausia dizaino mugė „Uptown Market“ – jis suburs originaliausius Lietuvos dizainerius ir kvies įsigyti unikalių mados bei interjero darbų. „Šiemet festivalyje stiliaus bei grožio bus dar daugiau, nes šįkart kviesime ir į „Fashion Avenue“ erdvę, kurioje visas festivalio dienas vyks mados kolekcijų pristatymai, dizaino dirbtuvės, kuriose gražių dalykėlių bus galima pasigaminti patiems ir netgi bus galima pakeisti savo įvaizdį, pavyzdžiui, barzdaskučių studijoje“, – naujoves pristato Ž. Diawara.

Festivalyje nenuobodžiaus ir telefonų iš rankų nepaleidžiantis kompiuterinių žaidimų gerbėjai. „Loftas Fest“ teritorijoje įsikurs net keli seni autobusai, kuriuose lauks atokvėpis kompiuterinių technologijų gerbėjams. „Yuccies Bus Stops“ autobusuose bus galima susipažinti su kompiuterinių žaidimų ir programėlių kūrėjais „GreenGarage“, „Aresi Labs“, „Vroom“  bei patiems išbandyti virtualios realybės žaidimus ir kitas interaktyvias pramogas.

Šiais metais vienintelis urbanistinis muzikos ir menų festivalis Lietuvoje „Loftas Fest“ vyks rugsėjo 2-3 d., menų fabrike „Loftas“, Vilniuje.

Daugiau informacijos: www.loftasfest.lt

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups