iVilnius.lt

Rugsėjo 25 13°C

Turizmas
Pagrindinis > Naujienos

Vilniaus gidai rengiasi aktyviam turistiniam sezonui (0)

2016-04-29
Nuotr.: Andriaus Aleksandravičiaus
Balandis yra pirmasis mėnuo, kuris itin aiškiai pažymi aktyvaus turistinio sezono pradžią Vilniuje. Kaip rodo Vilniaus turizmo informacijos centro lankytojų statistika, kasmet šį mėnesį sulaukiama maždaug 50 proc. daugiau lankytojų negu kovą. Miesto gatvėse pastebima vis daugiau keliautojų, atvykusių iš įvairių užsienio šalių, ypač iš kaimyninės Lenkijos bei Rusijos.

Artėjančiam turistiniam sezonui ruošiasi ir Vilniaus miesto gidai, kurie kasmet atnaujina savo žinias ir siūlo naujus turistinius maršrutus. Siekiant praplėsti gidų akiratį ir įkvėpti naujų idėjų, balandžio 18 - 28 dienomis Vilniaus turizmo informacijos centras surengė kvalifikacijos kėlimo kursus, skirtus aktyviai dirbantiems specialistams. Kursų programa buvo sudaryta iš įvairios tematikos pranešimų bei pažintinių ekskursijų.

Klausytojams buvo supažindinti su Vilniaus miesto plėtros perspektyvomis, investicijomis Vilniuje, svarbiausiais paslaugų centrais, piligriminio turizmo galimybėmis, Vilniaus lankytojų apklausų rezultatais, įdomiais Google įrankius turizmo specialistams, taip pat buvo nagrinėjamos ir istorinės temos apie bibliotekose saugomas dvarų ir asmenų kolekcijas, Vilnios senvagės lokalizacijos problemas, prezidentą Kazį Grinių bei Vilnių tarpukario metais. Didelis dėmesys buvo skiriamas  praktiniams gidų darbo klausimams, - kaip dirbti su specifinių poreikių turinčių keliautojų grupe; kaip kalbėti, kad turistai klausytų ir suprastų.

Kursų metu gidai apsilankė Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje, Jono Meko vizualiųjų menų centre, Užupio meno inkubatoriuje, dalyvavo ekskursijose po atgimstantį Stoties rajoną,  keliavo po BBC serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas ir ragavo tradicinių žydiškų beigelių. Dalyvavimas mokymuose sustiprino gidų pasiruošimą ir suteikė papildomų žinių pristatant Vilnių užsienio turistams.

Profesinis švietimas turi didžiulę įtaką gido pasirengimui dirbti ir turistų nuomonės apie miestą formavimui. Gido profesionalumas, aiškiai ir įdomiai pateikta informacija bei svetingumas padeda kurti patrauklaus miesto įvaizdį. Mokymai gidams rengiami kasmet.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups