iVilnius.lt

Liepos 01 13°C

Verslas
Pagrindinis > Naujienos

Advokatų sostinėje paieška internetu (0)

2018-06-05
Advokatas – teisės atstovas, kuris gina žmonių interesus, atstovauja bei gina juos teisme ir pan. Ši profesija yra prestižinė, svarbi, reikalaujanti puikaus išsilavinimo, atsakingumo, atsidavimo, kruopštumo, sąžiningumo, empatijos bei kitų žmogiškųjų savybių, reikalingų bendraujant su žmonėmis. Advokatai turi pasižymėti nepriekaištinga reputacija, laikytis įstatymų, būti pavyzdžiu visuomenėje. Todėl šios profesijos atstovais gali tapti toli gražu ne visi norintys.

Advokatai dirba visuose Lietuvos miestuose. Darbo vieta dažniausiai priklauso nuo gyvenamosios vietos. Dauguma advokatų renkasi dirbti netoli namų arba keičia gyvenamąją vietą dėl darbo. Advokatai sostinėje sudaro didžiausią procentą visų mūsų šalies advokatų. Tai natūralu, nes Vilnius yra didžiausias Lietuvos miestas, kuriame gyvena daugiausia žmonių, todėl ir advokatų paklausa yra didesnė. Be to, čia veikia daug užsienio bei Lietuvos įmonių, kurioms reikia advokatų pagalbos bei konsultacijų. Taigi advokatai sostinėje ir visoje Lietuvoje sprendžia įvairius individualių asmenų bei įmonių teisinius klausimus.

Skyrybų advokatai

Kalbant apie šią specializaciją pasirinkusius advokatus reikia pasakyti, jog jiems taikomi tokie patys išsilavinimo reikalavimai, kaip ir kitų sričių advokatams. Tiesa, aukštojoje mokykloje jie gali rinktis su šeimos teise susijusias paskaitas, padedančias specializuotis bei kaupti žinias vaikų globos, santuokos nutraukimo, nuosavybės teisių  klausimais.

Darbui reikalingi įgūdžiai

Iširus santuokai, reikia spręsti daugelį teisinių aspektų. Skyrybų advokatas yra atsakingas už turto bei skolų padalijimą tarp sutuoktinių. Jeigu sutuoktiniai turi vaikų, advokatas padeda nustatyti jų globos ir išlaikymo sąlygas. Reikalingi kruopštūs tyrimai, kad kiekvienu atveju būtų surinkti patvirtinamieji įrodymai. Turi būti parengti išsamūs dokumentai, o tada pateikti pateikti kaip įrodymai teismui.

Skyrybų advokatas privalo turėti įgūdžių keliose specifinėse srityse. Jie turi būti dėmesingi bei supratingi klausytojai, nes sprendimai, priimami teisme ar už jo ribų, labai paveikia jų klientų gyvenimą. Nors tai gali būti sunku, labai svarbu, kad skyrybų advokatas stengtųsi kuo labiau suprasti savo klientus, nes tik tuomet jis galės geriausiai apginti jų interesus. Advokatų tarpasmeniniai įgūdžiai turi būti stiprūs, nes jie sprendžia įvairias santykių peripetijas. Gynimas, tarpininkavimo ir ginčų sprendimo įgūdžiai turėtų būti įgyjami studijų metu universitete, taip pat su darbo patirtimi šioje srityje.

Taigi advokatai sostinėje specializuojasi įvairiose srityse. Viena iš jų – šeimos teisė, apie kurią kalbėjome šiame straipsnyje. Šią sritį pasirenkantys advokatai turi būti ypač empatiški, taktiški, mokėti bendrauti, sutarti su vaikais, nes skyrybų atveju tenka bendrauti ne tik su sutuoktiniais, bet ir jų vaikais.

Teisininkų paieškos sistema ir advokatai Vilniuje - TeisesVartai.LT

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups