iVilnius.lt

Liepos 15 13°C

Verslas
Pagrindinis > Naujienos

Lietinga vasara atnešė rekordinius pardavimus Vilniaus būsto rinkoje (0)

2016-10-12
Nuotr.: Eika
2016 metų III ketvirtį Vilniuje parduotas rekordinis naujų butų kiekis nuo pat 2009 metų. Per tris paskutinius šių metų mėnesius sostinėje buvo realizuota 1140 naujos statybos butų – t. y. 27 % daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį ir 18 % daugiau nei 2016 metų II ketvirtį.

„Antrąjį metų ketvirtį šiek tiek sumažėjęs pirkėjų aktyvumas pirminėje būsto rinkoje, atėjus rudeniui, muša rekordus – per III ketvirtį realizuota vidutiniškai po 380 naujų butų per mėnesį. Neįprastai aktyvūs šiemet buvo liepos – rugpjūčio mėnesiai, kai vasariškų orų nelepinti klientai dėmesį skyrė naujo būsto paieškoms, o ne atostogoms. Per šį laikotarpį buvo parduota 60 % daugiau naujų butų nei pvz. gegužės – birželio mėnesiais“, – teigia UAB „Eika“ plėtros direktorius Martynas Žibūda.

2016 metų III ketvirtį, priešingai nei I ir II ketvirčiais, daugiausiai buvo realizuota ekonominės klasės butų, kurie sudarė – 47 % pardavimų. Labai panaši dalis teko vidutinės klasės būstui – 46 %, o likę 7 % teko prabangaus būsto segmentui. Populiariausi III ketvirtį buvo naujos statybos butai Pilaitėje (15 %), Naujamiestyje (14 %) bei Šnipiškėse (12 %).

NT plėtotojai per pastaruosius tris mėnesius pasiūlą papildė keturiolikoje naujų arba etapais tęsiamų projektų. Rinkai iš viso buvo pasiūlyta 1540 butų, tačiau net 1000 iš jų buvo vos 4 skirtinguose objektuose. „Nepaisant padidėjusio didžiųjų vystytojų aktyvumo, bendras laisvų butų skaičius rinkoje per ketvirtį padidėjo 7 % ir šiuo metu siekia beveik 3600 butų. Tai yra normalus vidutinis laisvų butų lygis Vilniaus mieste prie esamos paklausos. Svarbus aspektas yra tas, kad didžioji dalis – apie 70 % – šios pasiūlos yra dar tik pradėtuose, neseniai paskelbtuose projektuose. Užbaigtų, realiai pastatytų naujų butų Vilniuje, lyginant su 2400 butais pirminėje statybų stadijoje, yra beveik 6 kartus mažiau – vos 410“, – teigia Martynas Žibūda.

Vertinant pasiūlą pagal segmentus, ieškantys ekonominės klasės būsto šiuo metu gali rinktis iš 1310 butų, vidutinėje klasėje pasiūla siekia 1740, o mažiausias pasirinkimo galimybes turi prabangaus būsto pirkėjai – šiuo  metu jie gali rinktis iš 540 butų.

Per šių metų trečią ketvirtį vidutinė naujos statybos butų kaina sostinėje paaugo 1,7 % –  nuo 1710 eurų iki 1740 eurų už kvadratinį metrą. Didžiausią įtaką jos augimui turėjo ekonominės klasės butų kaina, kuri per paskutinius tris mėnesius pakilo 2,6 % ir šiuo metu siekia 1380 eurų už kvadratinį metrą. Dėl didesnės nei iki šiol konkurencijos 2,8 % sumažėjo būsto kaina vidutinėje klasėje, kuri šiuo metu siekia 1690 eurų už kvadratinį metrą. Prabangaus būsto segmente per trečiąjį ketvirtį taip pat fiksuojamas nežymus 0,9 % kainos sumažėjimas – šiuo metu vidutinė kaina už kvadratinį metrą yra 2750 eurų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups