iVilnius.lt

Gegužės 20 13°C

Neatrastas Vilnius
Pagrindinis > Naujienos

Neatrastas Vilnius: Nevisada žinoma siauriausia Vilniaus gatvė (8)

2014-11-05
Nuotr.: iVilnius.lt
Ar žinote, kur siauriausia Vilniaus gatvė ir kuo ji ypatinga? Jeigu dar neteko anksčiau apie ją girdėti, tai šiandien jums norime apie tai papasakoti.

Oficialiai siauriausia Vilniaus gatvė. Oficialiai siauriausia Vilniaus gatve yra laikoma Skapo gatvė. Šios gatvės pati siauriausia dalis tesiekia 1,98m ir neretai šis faktas plačiai nušviečiamas turistiniuose lankstinukuose. XVIa. Stanislovas Skapas buvo karališkas sekretorius-iždininkas bei nusipirko čia buvusius Višogrodskio namus. Šiandien dabartinis namas, kuris statytas 1795-aisiais, yra įtrauktas į Nacionalinį kultūros vertybių registrą kaip reikšmingas vėlyvojo klasicizmo architektūrinio stiliaus paminklas. XVI amžiuje ši gatvė dar buvo vadinama Šlapiąja nuo netoliese buvusių Šlapiųjų vartų. Stanislovui Skapui įsikūrus minėtuose namuose, Šlapioji gatvė buvo pervadinta jo vardu. Verta paminėti vieną gan keistą faktą, dėl kurio ši gatvė 2005-aisiais pateko į Lietuvos rekordų knygą. Pasirodo, jog tuomet gatvė buvo užstatyta šiukšlių konteineriais ir dėl to vizualiai ji dar labiau susiaurėjo – tai leido šiai siauriausiai gatvei tapti rekordininke.

Neoficialiai siauriausia gatvė. Gal pasirodys kiek netikėta, tačiau Vilnius turi ir kitą siauriausią gatvę – neoficialią, kuri kartais vietinių vadinama tiesiog perėja. Ne ne, nieko bendro su pogrindžiu ar kokia nors nelegalia veikla ši vieta neturi. Neoficialia ji vadinama dėl to, kad yra viename iš privačių senamiesčių kiemų, kuris, kaip bebūtų gaila, neretai būna nepasiekiamas. Ši siauriausia gatvelė yra šalia M.K.Čiurlionio namų (Savičiaus g. 11). Jei jums pasiseks ir vartai bus neuždaryti, jums reikėtų eiti bromu, pasukti į dešinę ir dar kartą praeiti žemu bei siauru tuneliu, jį praėję, kairėje pamatysite siauriausią ir bevardę Vilniaus gatvelę. Šios gatvelės-perėjos plotis apytiksliu skaičiavimu siekia 0.5-0.6 metro. Tikslesnių matavimų nepavyko atlikti, nes virš galvų mirksinti filmavimo kameros akis primena, jog čia yra privati valda ir kiekvienas užklydėlis yra atidžiai stebimas. Nesinorėtų šioje vietoje lankytis tamsiu paros metu: būtų nejauku ir keltų šiurpą - tikrai gera vieta siaubo filmui. Iš tikrųjų praėjus gatvele šviesiu paros metu, apima gan keistas jausmas, nes pasijunti tarsi ne Lietuvoje, o kažkur kitur, kur laikas sustojęs ir niekas nesikeičia jau ilgus šimtmečius.

Iš anksto atsiprašome Savičiaus gatvės gyventojų dėl išaugsiančių lankytojų ir smalsuolių srautų, tačiau tikimės, jog jūsų kiemelis bus pasiekiamas visiems ir toliau.

O gal jums teko girdėti legendų, kurios galimai susijusios su minėtomis gatvėmis? Nepatingėkite ir pasidalinkite su visais.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė Siauriausia Vilniaus gatvė
Komentarai (8)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups