iVilnius.lt

Liepos 01 13°C

Troleibusai

Pagrindinis > Transportas mieste
Troleibusai - kita viešojo transporto susisiekimo priemonė Vilniaus mieste. Troleibusai yra ekologiškiausia miesto transporto priemonė. Šiuo metu yra 18 troleibusų maršrutų. Ilgiausias troleibuso maršrutas driekiasi net 15,1 km, kuris vingiuoja nuo Antakalnio iki Pašilaičių mikrorajono. Darbo dienomis vilniečius veža 188 troleibusai, o savaitgaliais ir švenčių dienomis apie 104 troleibusai.

Vilniaus troleibusai

Nuo 2011-ųjų spalio UAB „Vilniaus autobusai“ ir UAB „Vilniaus troleibusai“ įmonės buvo sujungtos į vieną naują įmonę - UAB „Vilniaus viešasis transportas“. Ši įmonė yra vienintelė, kuri teikia keleivių vežimo paslaugas autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste. Šiuo metu įmonė turi 322 troleibusus, daugiausiai Škoda markės troleibusus, taip pat mieste važinėja žemagrindžiai SOLIARIS troleibusai. Pirmieji troleibusai mieste pasirodė 1956 m., kurie važinėjo maršrutu Antakalnis - Stotis.  

Bilietai 

Vilniečio kortelę galima įsigyti Vilniečio kortelės ženklu pažymėtose platinimo vietose (kaina 1,50 Eur). Žemiau pateikiamos bilietų kainos:

Dėmesio! Įlipę į troleibusą, nepamirškite aktyvinti norimos trukmės bilietą. Plačiau apie bilietų kainas, įsigaliojusias nuo 2015-ųjų, galite sužinoti adresu: www.vilniustransport.lt

Vilniečio kortelė

Vilniečio kortelė papildoma norima pinigų suma ir (arba) pasirinktais viešojo transporto bilietais. Turint galiojantį bilietą, pažymėtą kortelėje, galima iš vienos transporto priemonės į kitą persėsti nemokamai ir neribotai.

Kortelėje esančius elektroninius pinigus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas ir komposterio ekrane atsiras informacija apie bilieto tipą, jo galiojimo trukmę bei kitų bilietų ir (arba) elektroninių pinigų likutis. Tai reiškia, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas).

Iš Vilniečio kortelės pirmiausia nuskaitomas kortelėje esantis terminuotasis bilietas, tuomet 30 arba 60 minučių bilietas. Jei bilietai baigiasi arba jie nebuvo įkelti, galite naudotis kortelėje turimais elektroniniais pinigais. Vienu metu Vilniečio kortelėje galite turėti iki 50 vienos rūšies 30 ar 60 minučių bilietų, 1 aktyvintą ir 1 neaktyvintą tos pačios rūšies terminuotąjį bilietą bei iki 60 Eur elektroninių pinigų.

Vilniečio kortelę galite įsigyti bei ją papildyti visose bilietų platinimo vietose, pažymėtose Vilniečio kortelės ženklu.  

Darbo laikas

Troleibusai mieste kursuoja kiekvieną darbo dieną, savaitgalį ir švenčių dienomis. Pirmasis troleibusas iš parko į miestą išvyksta 4.40 val. ryto, o paskutinis grįžta 00.15 val. nakties.

Vilniaus miesto troleibusų maršrutus ir tvarkaraščius galite matyti bei suplanuoti parankiausią kelionės maršrutą puslapyje www.stops.lt/vilnius/ 

Vilniaus miesto viešojo transporto schema

Čia galite matyti visų autobusų ir troleibusų maršrutus Vilniaus mieste: Viešojo transporto maršrutų schema.

ups