Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Vilniaus žirgynas - Žirgų g. 12, Riešės km., Vilnius - Jodinėjimas | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Rugsėjo 18 13°C

Pagrindinis > Kur pramogauti > Pramogos

Vilniaus žirgynas

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 5 246 9091
El. paštas: vzirgynas@zebra.lt
Internetinis puslapis:
Darbo valandos: -
UAB“Vilniaus žirgynas“ buvo įkurtas 1949 m. netoli Vilniaus ir yra vienas didžiausių žirgynų Lietuvoje. Čia veisiami ir auginami 360 veislinių žirgų: žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, arabų, trakėnų, šetlando ponių.

Pagrindinis žirgyno uždavinys - saugoti lietuviškų žírgų genofondą. Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai - viena seniausių veislių Europoje. Ši veislė davė padžią trims kitoms arklių veislėms: trakėnams, Lietuvos sunkiesiems ir stambiesiems žemaitukams. Žemaitukų veislė reikšminga ne tik Lietuvos istorijai, kultūrai, arklių selekcijai, mokslui, ekologijai ir ekonomikai, bet ir pasaulinei bioįvairovei. Žemaitukų veislė pripažinta saugotina tarptautiniu mastu ir įtraukta į FAO Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką ir į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės katalogą.

Kviečiame Jus atvykti jodinėti žirgais, Vilniaus pakraštyje, Riešės upelio slėnyje įsikūrusį žirgyną, kur galima ne tik pajodinėti (pradedantiesiems ir mokantiems joti) ar pasivažinėti karieta, bet ir surengti nedidelę šeimos šventę. Jojimo aistruoliai gali jodinėti po gražias apylinkes, kiti - važinėtis karietomis. Vyksta pažintinės ekskursijos po žirgyną vaikams ir suaugusiems. Žirgyno treneriai, moko jodinėti ir instruktuoja visus norinčius. Turimi žirgai tinka ir mažų vaikų jojimui.

Susijusios vietos

ups